Ahmet MERCAN

Meslek Liseleri arasında düzenlenen ‘Kitap Okuma Etkinliği’nde dereceye giren öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş tarafından ödüllendirildi.

 

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde meslek liselerimizde okuyan öğrencilere yönelik olarak kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, okuduğu kitabın anlama seviyesini görmesini sağlamak, güven duygusunu geliştirmek, sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla ‘Kitap Okuma Etkinliği’ gerçekleştirildi.

 

İlimiz genelindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde okuyan öğrenciler arasında düzenlenen ‘Kitap Okuma Etkinliği’nde birinciliği Hendek Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Şevval Baycan, ikinciliği Geyve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Yaren Demir, üçüncülüğü Hendek Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Canan Aygün kazandı.

 

Kitap Okuma Etkinliği’nin başarılı öğrencilerini tebrik ederek ödüllendiren İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, tüm öğrencilere bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

 

Kitap okumanın çok önemli bir faaliyet olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, kitap okumanın bir insanın kendisine yapabileceği en büyük iyiliklerden biri olduğunu söyledi. Kitap okumak için hergün mutlaka bir zaman ayrılması gerektiğine dikkat çeken Durmuş; “Kitap okuyan bir insanın hayal dünyası genişler, üretkenliği artar, güzel ve akıcı bir şekilde konuşma yeteneği kazanır.” dedi.