Ahmet MERCAN

Ahmet Mercan’dan gövde gösterisi

İyi Parti Hendek Belediye Başkan adayı Ahmet Mercan, büyük bir coşkunun yaşandığı toplantıda, projelerini açıkladı. Aday tanıtım toplantısında konuşan Mercan, Hendek’in sorunlarını iyi bildiğini ve çözümü için iddialı projeler hazırladıklarını anlattı.

 

Aday tanıtım toplantısı

İYİ Parti Hendek Belediye Başkan adayı Ahmet Mercan’ın projelerini açıkladığı aday tanıtım toplantısı, Hendek Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, İlçe Başkanları ile CHP ve İYİ Partili yüzlerce partili ve Hendekli katıldı.

 

Sakarya’nın en büyük sorunu

Büyük bir coşkunun yaşandığı toplantıda ilk olarak kürsüye gelen İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, deprem zamanı Hendek’te görev yaptığını hatırlatarak, “Kendimiz Hendek ailesinin bir ferdi olarak görmekten büyük bir onur duyuyorum” diye konuştu. Sakarya’nın en büyük sorununun adaletsizlik, vizyon eksikliği ve halkın yöneticilerine güven duymamaları olduğunu belirten Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Bizler Allah’ın izniyle göreve gelirsek, şehrimizi adaletle yöneteceğiz, sevgiyle halkımızı kucaklayacağız, birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir köy görüntüsünde olan Sakarya’yı hep birlikte ayağa kaldıracağız. Bizlerin yolu Hak ve Adalet Yoludur. Vizyonumuz Mustafa Kemal Atatürk’tür.” Diye konuştu.

 

Hendek’e sihirli bir el değecek

Belediye başkanı olmaları durumunda Sakarya’ya ve Hendek’e sihirli bir el değeceğini de anlatan Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Hem Mustafa Kemal Atatürk’ün eli değecek. Hem de kadınlarımızın sihirli elleri değecek. Çünkü Bizler hiçbir zaman her şeyi biz biliriz demiyoruz. Ortak akılla, gençlik ve kadınlar meclisleri kurarak, şehrimizi hep birlikte ele verip yöneteceğiz.” İfadelerini kullandı.

 

Milletvekili Dikbayır

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ise Cumhur ittifakını ağır cümlelerle eleştirdiği konuşmasında, Sakarya Büyükşehir’de ve Hendek’te de seçimi kazanacaklarına inandıklarını belirterek, “Hendek’teki adayımız Ahmet Mercan’a da Büyükşehir’deki adayımız Cihan Kolip’e de inanıyoruz. Hendek’i ve Sakarya’yı en iyi şekilde yöneteceklerini de biliyoruz. Ben ve Genel Başkanımız sonuna kadar arkasındayız.” Diye konuştu.

 

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Dikbayır, Cumhur ittifakına yüklendi:

Çakma milliyetçiler!

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Hendek’te yaptığı konuşmada, Cumhur ittifakına yüklenerek, “Sizler ‘Ne Mutlu Türküm’ diyemeyenlerle ittifaksınız. TSK’nın fabrikası satılmasın diye TBMM’de mücadele verirken, Meclis Genel Kurulu’ndan kaçanlarsınız. Çakma Milliyetçiler!” diye konuştu.

 

Toplantı

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İYİ Parti Hendek Belediye Başkan adayı Ahmet Mercan’ın, Hendek Spor Salonu’ndaki aday tanıtım toplantısına katılarak, partililer ve Hendeklilere hitap etti. Milletvekili Dikbayır, sözlerine 18 Mart Çanakkale zaferinin yıldönümü hatırlatarak ve şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

 

‘İttifakları tarif edeyim’

Geçen hafta Hendek’te yapılan Cumhur ittifakı toplantısına, Numan Kurtulmuş, Ali İhsan Yavuz ve Levent Bülbül’ün katıldığını hatırlatan, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, “Bu toplantıda ittifakları tarif etmişler. Bir de ben tarif edeyim. Bizler kimiz biliyor musunuz? Bizler; birinci vatanını mübadele sırasında kaybetmiş, şimdi Ana yurdunu kaybetmemek için mücadele eden Evladı Fatihan Meral Akşener’in yol arkadaşlarıyız.

Bizler; hapis cezasıyla tehdit eden ve milyonlarca liralık tazminat davasıyla korkutmaya çalışanlara, ‘elinizden geleni ardınıza koymazsanız namertsiniz’ diyen, ‘sizin karşınızda eğilip bükülürsem, benin de kanım kurusun diyen’ diyen, Meral Akşener’in yol arkadaşlarıyız.” dedi.

 

Sizin ittifakınız…

Cumhur ittifakını eleştiren İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, “Sizler; tam 29 ekim günü, evlatlarımıza mermi sıkan YPG’yi bu topraklardan geçiren, onlara davul zurna ile yemek ısmarlayan; onlar Habur’daki mahkemede rahatsız olmasınlar diye, Türk Bayrağı ile Atatürk resmini kaldıranlarsınız.

Sizler, Diyarbakır meydanında, elinde 40 bin şehidin kanı olan, alçak, namussuz, şerefsiz Abdullah Öcalan’ın mektubunu Diyarbakır meydanında okutanlarsınız.

Sizler, alçak Mesut Barzani’nin paçavralarını Ankara Esenboğa Havaalanına ve İstanbul Atatürk Havaalanına asan ve onlara ses çıkartmayanlarsınız.

Sizler, Dolmabahçe sarayında teröristlerle protokol imzalayanlarsınız.

Sizler, ‘Ne Mutlu Türküm’ diyemeyenlerle ittifaksınız.

TSK’ya ait Sakarya’daki Tank Palet fabrikası satılırken, biz sayın Engin Özkoç ile TBMM’nde mücadele ederken, TBMM Genel Kurulu’ndan kaçanlarsınız.

Sizler, kurucu meclise bozkurt resmi astıran Mustafa Kemal Atatürk’e, edepsizce hakaret eden şahsa cevap vermeyen milliyetçilersiniz.

Sizler TBMM’nde Abdullah Öcalan’a ‘sayın’ diyenlere cevap veremeyenlersiniz.

Çakma milliyetçiler!” diye konuştu.

 

Bize Büyükşehir ve 10 ilçe verin!

Sakaryalılardan ve Hendeklilerden destek isteyen Milletvekili Ümit Dikbayır, “Sakarya’daki Tank Palet fabrikasının satılmasına müsaade etmeyin. Nasıl yapacaksınız bunu? AKP’ye öyle bir tokat atacaksınız ki, fabrikanın satılmasından vazgeçecekler. Bize öyle bir güç verin ki, Sakarya’da en az 10 ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediyesini verin, ben de o Tank Palet fabrikasının önünde sandalye koyup oturmazsam adam değilim. Ben oraya oturursam da çok gelen olur.” Dedi.

 

Sandıkta gereğini yapın

Cumhur ittifakı içerisinde 16 Nisan referandumunda ‘evet’ oyu almak için kapı kapı dolaşan bir başka adayın da Cumhuriyet Halk Partililerden ve İYİ Parti’den oy alacağı iddia ettiğini de hatırlatan Milletvekili Dikbayır, “Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parlamenter sistemi yıkmak için mücadele edenler, bugün vatandaşın büyük ekonomik sıkıntı içerisinde olmasının en büyük nedeni Başkanlık sistemini getirenlerle birlikte çalışanlar, şimdi de diyorlarmış ki, İYİ Partililerden oy alacağım. Sandıkta gereğini yapın. Ne Mutlu Türküm Diyene” diyerek sözlerini tamamladı.

 

‘Aramıza nifak sokulmasına izin vermeyin’

31 Mart’ta muhtar, belediye meclisi, belediye başkanı ve Büyükşehir belediye başkanı seçileceğini de anlatan Milletvekili Dikbayır, “Ülkede beka sorunu var diyerek, bizi bölmeye çalışan, kendilerine oy vermeyecek insanlara hakaret eden siyasetçiler var. Sakın bu adamların sözüne inanıp, güvenip, komşunuzla, akrabanızla, arkadaşlarınızla kötü olmayın.

Bu seçim bitecek, yarın birbirimizin cenazesine, düğününe, cemiyetine gideceğiz. Birlikteliğimize kimsenin zarar vermesine izin vermeyin.” Dedi.

 

31 Mart Hendek için çok önemli

31 Mart seçimlerinin Hendekliler için çok önemli olduğunu belirten İYİ Parti Hendek Belediye Başkan adayı Ahmet Mercan ise, “Çünkü Hendek’te belediye hizmetleri Hendeklileri yakından ilgilendiriyor. 31 Mart seçimleri iktidar için de çok önemli. Bu seçimde güç kaybederse, hayat pahalılığı, ekonomik kriz gibi konularda çözüm aramak zorunda kalacaklar. Bu yapılırsa, insanlarımız biraz nefes alma imkanı bulacaklar” dedi.

 

Hendek büyüdükçe!

Özellikle 2’inci OSB’nin kurulması ile birlikte Hendek’in nüfus olarak da büyüdüğünü ifade eden Ahmet Mercan, “Şimdi OSB daha da büyüyecek. İlçemiz büyüdükçe sorunları da büyüyor. Çünkü belediyenin gelirleri çok olmasına rağmen, Hendek’te sorunların çözümü için gerekli çalışmalar yapılmadı. Hendek’te 6-7 bin konut yapılmış. Belediye büyük gelirler elde etti. Bu bütçelerle Hendek’in hiçbir sorununun kalmamış olması gerekiyordu.” Dedi.

 

Belediye partizanca yönetildi

Hendek belediyesinin partizanca yönetildiğini belirten Ahmet Mercan, “Gençler işe alırken bile AK Parti’ye kayıt yaptırıldı. Partili olmayanların işi çözülmedi. Belediyeye ulaşmak da neredeyse imkansız hale geldi. Genel Kurmay’ın kozmik odasına bile girdiler. Ama Belediye’ye girmek imkansız. Personellerin olduğu bölümlere bile şifreli kapılar konuldu. Belediye Başkanının makamına ulaşmayı anlatmıyoruz bile. Seçimden sonra inşallah bu engelleri kaldıracağız” diye konuştu.

 

Kentsel dönüşüm sıkıntısı

Kemaliye Mahallesi’nde kentsel dönüşüme ihtiyaç olmamasına rağmen, belediye ve rant peşinde koşanların vatandaşı kandırdığını ifade eden Ahmet Mercan, “Ağızlarına yüzüne bulaştırdılar. Büyükşehir ve Bakanlıktan onay alamadılar. Ve projeye devam edemiyorlar. Bu insanlar kirada oturuyor. Seçimden sonra kira yardımları da kesilecek. Bu insanların dertlerine sorunlarına çözüm bulmak zorundayız. İnşallah seçimden sonra yapacağız.” Dedi.

 

18 uygulaması yanlış yapıldı

İmar kanununa göre belediyelerin imar geçirdikleri yerlerde, vatandaşın arazilerinin yüzde 40’ına kadar alma hakkı olduğunu vurgulayan Ahmet Mercan, “Belediye vatandaşın arazisinden yol geçirirken yüzde 20’i yetiyor olsa bile yüzde 40’ını aldı. Geri kalan kısmını da vatandaşa geri sattı. Hatta alamayanların arsalarını başkalarına sattı. Şimdi vatandaşın arazisinde 2-3 hissedar bulunuyor. Bunları çözmeye söz veriyoruz” şeklinde konuştu.

 

Bana gelen herkese yardımcı oldum

25 senedir siyasetin içinde olduğunu belirten Ahmet Mercan, “Çoğunlukla da ilçe başkanlığı görevinde bulundum. Bu sırada iktidarda olduğumuz zamanlar oldu. Belediyeyi aldığımız zamanlar oldu. Bize gelen tüm Hendeklilerin sorunlarını çözdük. Seçim dolayısıyla, mahalle mahalle, kahve kahve dolaşıyorum. Her yerde de bunu söylüyorum. Bir kişi de çıkmadı ‘benim işimi çözmedin’ diyen.” Dedi.

 

AK Partililerin yüzde 60’ı, AK Parti’ye yeniden oy vermeyecek

İYİ Parti ile CHP’nin ittifakla seçime girdiğini de hatırlatan Ahmet Mercan, “Bu ittifak ile büyük oranda bizlere oy verecek önceki seçimde MHP’ye oy verenler ile birlikte seçime 16-17 bin ile başladık. Yapılan araştırmalara göre AK Parti’ye oy verenlerin %60’ından fazlasının, yerel seçimde partilerine oy vermeyecekleri ortaya çıkıyor. Biz bu kesimin de 3’te 1’ini oyunu aldığımıza zaman bile Hendek’te seçimi biz kazanacağız.” Şeklinde konuştu.

 

Aday tanıtım

Programın son bölümünde ise Ahmet Mercan, Hendek için hazırladığı projelerini anlattı. Aday tanıtım bölümünde ise Belediye Meclis üyeleri sahneye davet edilerek, büyük bir coşku içinde toplu fotoğraf çektirildi.