Ahmet MERCAN

SAKARYA BU ÜLKENİN GÜVENCESİDİR

Programın açılış konuşmasını yapan Türk Metal Sendikası Sakarya Şube Başkanı Olcay Meriç, Sakarya’nın bu ülkenin güvencesi olduğunu belirten Genel Başkan Kavlak, “Değerli arkadaşlarım; bugün bu ülkede konuşan, söyleyen herkesin sesi olan, emekçilerin hak ve özgürlüklerini talep eden, 15 Temmuz’daki hain kalkışmada Sakarya’da meydana inen, halkı Sakarya sokaklarına çağıran ve demokrasiye sonuna kadar sahip çıkan tek lider Genel Başkanımız, Türk-İş’in Başkanı Ergün Atalay’dır. Bu onur Sakarya’ya yeter. Bu nedenle Sakarya Türk-İş’tir, Türk-İş Sakarya’dır. Emeğin kalelerinden biridir. Bunun için Sakarya’nın insanı hem bizim hem de bu ülkenin de güvencesidir” şeklinde konuştu.

Kongreye Türk Metal Sendikası Başkanı ve Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, Türk Metal Sendikası eski Genel Başkanı Salih Kılıç, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Milliyetçi hareket partisi Hendek belediye başkan aday adayı Turgut Babaoğlu, çeşitli sendika temsilcileri, işveren temsilcileri, delegeler ve çok sayıda davetli katıldı.

Konuşmaların ardından Olağan Genel Kurul gerçekleştirilirken sendika delegeleri kendileri için hazırlanan yerlerde oy kullandı. Mevcut Başkan Olcay Meriç’in tek listeyle girdiği seçim sonrasında program sona erdi.

MHP Hendek Belediye Başkan A.Adayı Turgut Babaoğlu Türk Metal Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı ve Yönetimine görevlerinin hayırlı olmasını temenni ederek başarılar diledi.