Ahmet MERCAN

MHP Sakarya il teşkilatı ARGE ve Propagandadan sorumlu il başkan yardımcısı Halil Hakan Oturak, Hendek Ülkü Ocaklarında her perşembe düzenlenen Kuran-ı Kerim gecesine katıldı. Okunan Kuran-ı Kerim sonrası Nasıl bir Teşkilat? sorusuna cevap aranan söyleşide konuşan il başkan yardımcısı,

Ülkücü hareketin geçirdiği bu zor günleri atlatmanın tek yolunun teşkilat olmaktan geçtiğini belirti.

Nasıl bir teşkilat olmamız gerektiği üzerine yaptığı açıklamada, teşkilatımızın beslendiği kaynağın ülkü ocakları olduğunu ülkü ocaklarındaki gençlerimizin göğüslerinde yüce Allah tarafından koyulan iman, yüreklerinde efendimizden (s.a.v) öğütlenmiş bir ahlak, omuzlarında atalarımızdan yadigar bir sorumluluk olduğunu ve tüm maddi imkânsızlıklara, yerel ve küresel güçlerin tüm yıpratma, itibarsızlaştırma, bölme ve yok etme çalışmalarına rağmen mücadeleyi asla bırakmamaları gerektiğini belirtti.

Türk tarihinden verdiği örneklerle gençlerin yürek tellerine dokunan il başkan yardımcısı Halil Hakan Oturak, teşkilat olmanın gereklerini yerine getirdiğimizde,

Veremeyeceğimiz bir mücadele,

Engel olamayacağımız bir kötü plan,

Elimizi uzatamayacağımız bir mazlum,

Elini kıramayacağımız bir hain,

Kazanamayacağımız bir gönül,

Başarılı olamayacağımız bir seçim,

Veremeyeceğimiz bir hesap olmayacaktır.

Diyerek bütün dava arkadaşlarımızı teşkilatlarımıza ilk günkü duygularımızla sahip çıkmamız ve birlik beraberlik içinde olmamız gerektiği konusunda çağrıda bulundu.

MHP Hendek İlçe Teşkilatı Başkanı Turgut Babaoğlu ve Hendek Belediyesi Meclis Üyesi Vural Tutkun’unda katıldığı gecede Halil Hakan Oturak söyleşi sonunda Hendek Ülkü Ocakları başkanı Süleyman Kalk'a o bozkurt ve üç hilal olan bir tablo hediye etti.