Ahmet MERCAN

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Büyükşehir Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Grubu üyeleri ile bir araya geldi. Görüşmede başarısızlık ile sonuçlanan darbe kalkışmasına karşı ortak bir tutum ortaya kondu. MHP Grup Başkan Vekili Erkal Etçioğlu, devlet ve milletin yanında olduklarını yinelerken; Başkan Toçoğlu, parti ayrımı gözetmeksizin ülkeye sahip çıktıklarını söyledi. Toçoğlu ayrıca gösterdikleri demokratik tavırdan dolayı MHP grubuna teşekkürlerini iletti.

Devlet ve Milletin Yanındayız

Ziyarette söz alan Etçioğlu, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Grubu olarak, ülkemizin son günlerde yaşamış olduğu demokrasi dışı darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de belirttiği gibi; devletimizin, milletimizin yanında olduğumuzu belirtmek üzere ve yerel demokrasi adına belediyemizle dayanışma içerisinde olduğumuzu göstermek adına Sayın belediye başkanımızı ziyarete geldik. Kendisine özellikle grubumuz adına geçmiş olsun diyoruz” diye konuştu.

MHP Grubundan İş Birliği Vurgusu

Erkal Etçioğlu, ““Yerel demokrasi çok önemli bir kavram. Hepimiz Türkiye Cumhuriyetine inanan insanlar olarak, görevlerimizin başındayız. Devletimizle birlikte, birlik ve beraberlik içindeyiz. Vatandaşlarımızın bu konuda müsterih olmaları lazım. Sayın belediye başkanımıza birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu ifade ediyoruz. Yerel hizmetlerde de şehrimize birlikte hizmet etmeye devam edeceğimizi dostunda, düşmanında bilmesi gerektiğini ifade ediyorum. Türkiye daha iyi bir geleceğe layıktır. Bunun için elimizden gelen iş birliği ve gayretle çalışacağız” dedi.

Demokrasiden Taraf Oldunuz

Başkan Toçoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Ülkemizin 15 Temmuz Cuma akşamı yaşadığı darbe kalkışmasından sonra, halkımızın gösterdiği basiret sayesinde büyük bir badireyi beraberce atlatmış olduk. Bu badireyi atlatırken özellikle Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye de müteşekkir olduğumuzu ifade etmek isteriz. Demokrasinin yanında olduğunu, seçilmiş hükümetin yanında olduğunu ve her türlü darbeyi şiddetle reddettiğini açıklaması, çok önemli bir zamanda, çok önemli bir dokunuş olmuştur.”

Bu Ülke Hepimizin

“Büyükşehir Belediyemizin Milliyetçi Hareket Partisi grubunun bugünkü ziyaretleri bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bu ülke hepimizin. Partili veya partisiz hepimizin bu ülkeye, cumhuriyete sahip çıkmamız gerekiyor. Bugün tek partimiz Türkiye’dir. Arkadaşlarımız da bu anlamda bunun bir örneğini göstererek, darbelere karşı olduklarını, Genel Başkanlarının açıklamaları doğrultusunda seçilmiş hükümetin yanında olduklarını ifade ettiler. Bende kendilerine teşekkür ediyorum. Allah milletimizi payidar eylesin. Allah vatanımızı, milletimizi korusun.”