Ahmet MERCAN

Feriştah Araf, sözleri ve müziği kendisine ait olan “Geride Kalan Yaz Mevsimi” adlı rap parçasına Çark caddesinde Kameraman Yahya Mamay’ın çektiği klip sonrası internet üzerinden yayına başlaması ile Rap severlerin de ilgi odağı oldu.

12 yaşından bu güne müziğe ilgi duyan 23 yaşında ki Feriştah Araf, ilerleyen yıllarda kendi parçalarının söz ve müzikleri ile çalışmalarını sürdürdü.

Genç Müzisyen Feriştah Araf “ 10 yaşımda Ceza adlı müzisyeni dinleyerek başladım. İlerleyen zamanlarda bunu kendimin de başarabileceğime inanarak bazı çalışmaları ortaya koydum. İstanbul’da bir çok organizasyondan teklifler aldım. Kartal ilçesinde sahnede yer aldım. Geçtiğimiz yıl Sakarya’da düzenlenen Bahar şenliklerinde sahne aldım. Son olarak sahne almamın yanı sıra yaptığım çalışmaları daha profesyonel anlamda hazırlama yoluna gittim. İlk profesyonel çalışmam olan “Geride Kalan Yaz Mevsimi” adlı parçamın klibini Çark caddesinde çekmenin mutluluğunu yaşadım. Bundan sonra ki hedefim “ O ses Türkiye “ elemelerine katılmak ve başarılı bir şekilde Hendeğimizi temsil etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.