Ahmet MERCAN

WhatsApp ihbar hattının kurulmasının ardından vatandaşlar özellikle park ihlali, kaldırımlara park eden araçlar, trafik ışık ihlalleri konusunda şikayetlerde bulunuyor. Bu şikayetlerin yanı sıra FETÖ/PDY, hırsızlık ve uyuşturucu ile ilgili ihbarlarda gelmeye başladı.

Hendek İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş kısa süre önce hayata geçirilen Polis ihbar hattına gelen şikayetler ve taleplerle bizzat kendisi ilgileniyor

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü WhatsApp Polis İhbar hattına gönderilen ihbar ve şikayetler kısa sürede çözüme kavuşturulması için çalışmalar devam ediyor.

WhatsApp uygulaması kullanan herkes, suç niteliği taşıdığını düşündüğü ihbarı, fotoğrafı veya görüntüyü anında İlçe Emniyet Müdürüne ulaştırabilecek.

İlçe Emniyet Müdürlüğünün kısa süre önce hayata geçirdiği 0505 178 55 54 numaralı WhatsApp ihbar hattına uyuşturucu ile mücadele, trafik kuralları ihlalleri, hırsızlık, cinsel istismar, FETÖ/PDY ve PKK terör örgütü, havaya ateş açan magandalar ve kumar gibi suçlarla mücadelede de vatandaşların duyarlılık göstererek destek vermesi bekleniyor.

Emniyet müdürü vatandaşların şikayet ve taleplerini kısa sürede çözüme kavuşturmak için çalışmaları hızlandırıyor. Değerlendirmeleri bizzat kendisi takip ederek şikayet ve talepler ile ilgili vatandaşları da bilgilendiriyor.

Vatandaşlar şikayet ve talepleri değerlendiren İlçe Emniyet Müdürüne teşekkür ettiği ve WhatsApp ihbar hattının kurulmasının çok iyi olduğunu vurguladılar.