Ahmet MERCAN

Hendek Karate takımı sporcularından Büşra Tosun ve Kerem Ali Zeren Sakarya BESYO Fakültesinden mezun olarak Öğretmenlik için atama beklemeye koyuldular.

Dünya Üçüncüsü Kerem Ali Zeren ve Avrupa şampiyonu Büşra Topsun yaptığı dereceler ile Sakarya Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulunda gördükleri eğitimleri başarıyla tamamlayarak mezun oldular.

Mezuniyet programında diplomalarını alarak KPSS’ye girmeden direk atamaya hak kazanan Kerem Ali Zeren ve Büşra Tosun mezun olmalarının sevincini aileleri ve arkadaşları ile doyasıya kutlayarak yaşadılar.

Dünya ve Avrupa şampiyonalarında dereceye giren Kerem Ali Zeren ve Büşra Tosun KPSS sınavlarına girmeden direk olarak öğretmenlik için atamaları bekleyecekler.

Hendek Belediyesi Karate takımı Antrenörü Nurkan Kayacık “ Karate kulübümüz Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında başarıyla adından söz ettirirken, eğitim de de sporcularımızın bu başarıları bizleri gururlandırıyor. Bugünlere gelmemizde destekleriyle bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Belediye Başkanımıza, Kaymakamımıza ve Halk eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Mezun olan sporcularıma öğretmenlik hayatlarında başarılar dilerim. Karate takımımız hem sporda hemde eğitimde başarıyla temsil etmeye devam edecektir” dedi.