Ahmet MERCAN

Hendek Kapalı spor salonunda yapılan kuşak terfi imtihanına giren 106 sporcu bir üst kuşağa terfi ederek diplomalarını aldılar.

Sarı, Turuncu, Yeşil, Mavi, Kahverengi ve siyah kuşakta sınava girerek terfi eden ve diplomalarını alan sporcuların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Kuşak terfi sınavı sonrası İlçe Spor müdürü Feyzullah Köstereli, İlçemiz Esnaflarından Engin Başkurt, Antrenör Nurkan Kayacık ve şampiyon sporcular Karate terfi sınavında ter dökerek bir üst kuşağa geçen sporculara diplomalarını takdim ettiler.

Hendek Belediyesi Karate Takımı Antrenörü Nurkan Kayacık “ Her geçen gün sporcu sayımızın artışı ile birlikte alt yapıdan şampiyon sporcular yetiştirme gayreti içerisindeyiz. Sporcularım kendilerini her geçen gün geliştirerek bir üst kuşağa geçerek şampiyon olma arzusu içerisinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Sporcularımızın başarılarını takdir eden ve desteklerini her şekilde gösteren ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Öncelikle sporcularımızın başarılı olmaları için aileler üzerlerine düşen görevleri hakkı ile yerine getirerek bizlere büyük katkı sağlıyorlar. Bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Halk Eğitim Müdürümüze ve  tüm idarecilerimize teşekkür ediyorum” dedi.