Ahmet MERCAN

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerinin aldıkları istihbarat doğrultusunda faaliyet göstermeyen ekmek fırınına kumar baskını düzenledi. Baskında polisin geldiğini anlayan kumarbazlar çil yavrusu gibi fındık tarlasına dağıldılar.

Edinilen bilgilere göre, Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş, karakol ve trafik ekipleri aldıkları istihbarat çalışmaları sonucunda ilçemiz Büyükdere Mahallesinde faaliyet göstermeyen bir ekmek fırının kumar oynattığı bilgisine ulaştı. Emniyet birimleri aldıkları bilgi doğrultusunda operasyon için düğmeye bastı. Ekiplerin geldiğini fark eden kumarbazlar çil yavrusu gibi fındıklıklara doğru kaçmaya başladılar ve gözden kayboldular.

İş yeri sahibi olan baba- oğul Ş.İ ve E.İ ile birlikte fırının içine giren ekipler gözlerine inanamadılar. Kullanılmayan fırının içerisinde 19 adet masa ve masaların üzerinde toplamda 1143 adet marka olduğunu gördüler. Baba-oğul göz altına alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildiler.  İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirilen Baba-oğul a "Kumar oynatmak için yer temini sağlamak" suçundan işlem yapıldı. Şahıslar işlemlerin ardından Cumhuriyet savcısı tarafından serbest bırakıldı.