Ahmet MERCAN

CHP’nin kurulduğu günden bu güne Laik Cumhuriyetin ve Parlamenter Demokrasinin savunuculuğunu yaptığını bir kez daha vurgulandı.

CHP Hendek İlçe başkanı Reyhan Azak, hangi görüş ve siyasi yapılanmadan olursa olsun darbe zihniyetinde olanların karşısında Cumhuriyetin korunması için mücadele vereceklerini belirtti.

Ülkemizi bu gün yaşadığımız kaos ortamına sürükleyen darbecilerle mevcut iktidarın geçmişte birlikte hareket ederek, Laik Cumhuriyeti savunanları, Atatürk devrimlerini savunanları, görevden alıp, zindanlara tıktıklarını belirten CHP Hendek ilçe başkanı Reyhan Azak, demokrasi nöbeti adıyla yapılan toplantıların AKP reklamına dönüştürdükleri ve bazı siyasetçilerin kendi çıkarlarını ön planda tuttukları için bu toplantılara katılmadığını dile getirdi.

Ülkemizi 2002 yılından bu yana yöneten AKP iktidarının akan kandan, gazilerden, şehitlerden, darbelerden ve terörden sorumlu olduklarının belirtildiği toplantı TBMM’deki CHP grup toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının TV konuşması dinlenmesiyle CHP Hendek İlçe toplantısı sonlandırıldı.