Ahmet MERCAN

Şehit Ahmet Ersoy Caddesi, Atikehanım İlkokulu arka sokağında bulunan 727. Sokak sakinleri, yollarının yapılmaması sonucu sıcak havalarda toz toprak, yağışlı havalarda ise çamur içerisinde kaldıklarını dile getirerek yetkililere seslendi.

Mahalle sakinleri, “Yolumuz yağmur yağınca tamamen çamur oluyor. Defalarca bu durumu bildirmemize rağmen ilgilenilmedi. Hizmetten yoksun bir Mahalleyiz. Şimdi Okullar başlayacak, 10-12 tane Öğrencimiz var Okula yürüme gidip geliyorlar. Hangi Aile böyle tozun çamurun içinde çocuğunu Okula yollamak ister ki? Geliyorlar göstermelik yolun bazı yerlerine mıcır döküyorlar yağmur yağınca kayboluyor gidiyor, yol yine aynı eski tozun içinde. Bizler sabah akşam bu yoldan yürüme işe gidip geliyoruz. Geçen arabalarla yavaş gidin toz oluyoruz diyerek yaşadığımız tartışmalar cabası” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Yolun yaklaşık 900 metrelik kısmının bu şekilde olduğunu dile getiren Mahalle sakinleri yetkililere seslenerek bu duruma bir çare bulunmasını talep ettiler.